ویژگی‌های یک ایده خوب

برای شروع هر کسب‌وکاری به یک ایده خوب نیاز دارید. برای رسیدن به موفقیت این ایده می‌بایست ویژگی‌هایی داشته باشد تا ادامه کار را تضمین کند. اولین ویژگی یک ایده خوب، پاسخ‌گویی به نیاز مشتریانش است. به این معنی که باید بتواند عده‌ای را مجاب کند تا برای رفع نیازهایشان بهای ایده شما را بپردازند. دومین ویژگی‌ای که یک ایده خوب برای شما دارد این است که شما توانایی انجام آن را داشته باشید. ممکن است ایده‌ای بسیار درآمدزا باشد اما شما توانایی فنی یا مالی انجام آن را نداشته باشید. پس ایده‌هایی را برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید که بتوانید پشتوانه فنی و مالی آن را فراهم کنید. سومین ویژگی ایده خوب این است که بتواند با قانون پارتو و بیشترین سودآوری را در کمترین زمان برای شما ایجاد کند. این هم به این معناست که خود را در شروع کسب‌وکارتان با ایده‌هایی که نیازمند زمان و سرمایه اولیه زیاد هستند و سودآوری کمی نیز دارند مشغول نکنید. بعد از ویژگی‌های بالا و یا ویژگی‌های دیگری که ممکن است برای هر ایده‌ای متفاوت باشد، ارائه خوب ایده است. ارائه خوب می‌تواند بدترین ایده‌ها را برای سرمایه‌گذاران و مشتریان بسیار عالی جلوه بدهد و ارائه بد می‌تواند بهترین ایده‌های شما را در گوشه ذهن‌ها بایگانی کند.

سپس بعد از اینکه به یک ایده خوب رسیدید به راهکارهایی که می‌تواند ارائه آن‌ را جذاب‌تر کند فکر کنید. دیگر این که از ویژگی‌های یک ایده خوب، سرمایه‌گذار یا مشتری خوب است. فرض کنید ایده‌ای که در یک کشور دیگر بسیار درآمدزا بوده است را بدون در نظر گرفتن ویژگی مشتریان هدف، عملیاتی کنید و برای آن یک ارائه خوب هم آماده کنید و یا محصول را در بهترین حالت ارائه کنید. در این صورت اگر مشتری شما این نیاز را احساس نکند و شما هم نتوانید آن مشتری را متقاعد کنید که پولی بپردازد باز هم ایده شما با شکست مواجه می‌شود. این ویژگی با اولین ویژگی گفتیم رابطه مستقیمی دارد. پس در انتخاب ایده‌هایی که می‌خواهید کسب‌وکارتان را روی آن شروع کنید دقت زیادی کنید تا بتوانید کسب‌وکار موفقی داشته باشید.

کمی اکسیژن

شتاب‌دهنده اکسیژن به عنوان یک عامل ارتباط ساز بین دانشگاه و بازار با تمرکز بر حمایت از تیم‌های استارت آپی سومین بازوی چرخه نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران است؛ که در باشگاه نوآوری نیترو مستقر شده است. وجه تمایز اکسیژن با دیگر شتاب‌دهنده‌ها آن است که ورودی آن از کیفیت بالاتری برخوردار است و تمرکز بر دانشگاه علم و صنعت جریان مداومی از نیروی انسانی را به آن گسیل می‌دارد. مجموعه زیرساخت‌های فنی دانشگاه علم و صنعت نیز می‌تواند نیازمندی‌های استارتاپ‌ها را از جنبه‌های فنی برطرف نماید.

مشخصات تماس

تلفن تماس

۰۲۱-۷۳۲۲۷۸۹۱

ایمیل

info@oxygenic.ir

آدرس

تهران، نارمک، دانشگاه علم و صنعت ایران، باشگاه نوآوری نیترو، واحد ۱۰